Pieredze upju un ezeru biotopu apsaimniekošanā
LIFE CoHaBit projekts pieredzi gūst no LIFE Nature + projekta LIFE NAT-PROGRAMME ietvaros rīkota semināra “Eiropas Savienības aizsargājamo upju un ezeru biotopu apsaimniekošana Latvijā”
2017.gada 16.-17.augustā Rēzeknes novadā LIFE NAT-PROGRAMME (“Natura 2000 teritoriju nacionālās aizsardzības un apsaimniekošanas programma”) ietvaros Eiropas Savienības upju un ezeru biotopu apsaimniekošanai Latvijā tika rīkots seminārs, pie Rāznas ezera.
Semināra pirmā diena tika aizvadīta informējot semināra apmeklētājus par NAT-PROGRAMME mērķiem, projekta ietvaros izstrādāto aizsargājamo biotopu apsaimniekošanas Vadlīniju izstrādes laikā gūtajām atziņām un pieredzi. Projekta eksperti – Andris Urtāns un Lolita Urtāne klātesošajiem sniedza padziļinātu ieskatu par ūdens apsaimniekošanas metodēm un to pielietojumu. Tika apskatīti ezeru apsaimniekošanas piemēri – Rāznas un Engures, pielietotās metodes un tehnika to apsaimniekošanā. Semināra pirmās dienas noslēgums tika aizvadīts ar dokumentālās filmas “Divi ezeri. Viens dumpis” noskatīšanos, kas uzņemta LIFE projekta LIFE COASTLAKE ietvaros.
Otrā semināra diena norisinājās Rāznas ezerā vērojot un piedaloties ezera apsaimniekošanas praktiskā demonstrācijā. Klātesošie tika iepazīstināti ar TRUXOR tipa peldošo agregātu un tā izmantošanas iespējām ūdenstilpju apsaimniekošanā.
Projekts LIFE CoHaBit (Nr. LIFE15 NAT/LV/000900) „Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” tiek ieviests ar Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas finansiālu atbalstu.
Seko LIFE CoHaBit projekta aktivitētēm:
https://www.facebook.com/dabasparkspiejura/
http://dabasparkspiejura.lv/index.php/lv/
Sagatavoja:
Laura Veinberga
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Projektu vadības pārvaldes
Projektu nodaļas
LIFE CoHaBit projekta vadītāja – teritorijas plānošanas un vides eksperte