Cik maksā daba?

16. augusta vakarā norisināsies izzinošs pārgājiens ‘’No Cēsīm līdz Ninierim – Cik maksā daba?’’

Gan pilsētā, gan aiz tās aizkulisēm daba nepārtraukti rūpējas par mums un mūsu labklājību. 16. augusta vakarā 18:00 ikviens tiek aicināts šīs rūpes nolikt uzmanības centrā pievienojoties dabas vērtību izzinošam vakara pārgājienam ‘’No Cēsīm līdz Ninierim – Cik maksā daba?’’. Sākuma un finiša punkts 6 km garajam pārgājienam būs pie Cēsu pilsētas stadiona galvenās ieejas, Valmieras ielā 6. Pārgājienam ir iespējams pievienoties arī pēc 18:00.

Pārgājienu vadīs Biedrības ‘Baltijas Krasti’’ un nodibinājuma ‘’Eko forums’’ vides eksperti, kuri pasākuma gaitā dalīsies ar savām zināšanām un stāstīs par Cēsu pilsētas, pļavu, mežu, purvu un Niniera ezera biotopu daudzveidību un bagātībām, uzsverot to ekosistēmu sniegto pakalpojumu nozīmību:

‘’Dabiskās ekosistēmas sniedz neskaitāmus pakalpojumus, kas nodrošina cilvēku eksistenci un padara iespējamu cilvēku civilizāciju.  Iespējams, mēs šobrīd nemaksājam tieši par šiem ekosistēmu pakalpojumiem, taču mēs ievērojami maksājam par to zaudējumiem, (piemēram, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecība un ekspluatācija, slimību izplatība, augsnes auglības zudumi, u.c.). Ikdienas lēmumi, ko pieņem gan sabiedrība, gan teritoriju attīstības plānotāji, tiešā veidā ietekmē šo pakalpojumu apjomu un kvalitāti’’.

Pārgājiena dalībnieki tiks aicināti pastaigas laikā piedalīties nelielos uzdevumos, kas padziļinās mūsu izpratni par Cēsu dabas sniegtajiem pakalpojumiem un to, kā mēs ar savām ikdienas lielajām un mazajām izvēlēm varam atbalstīt dabas rūpes par mums.

Dalībnieki aicināti nodrošināties ar dzeramo ūdeni, apģērbties laikapstākļiem piemēroti un uzvilkt mitrumizturīgus apavus. Vai tev vienmēr ir interesējis kāds ar Latvijas vidi saistīts jautājums, bet līdz šim nav sanācis to noskaidrot? Paņem arī tos līdzi, pārgājiena vadītāji mēģinās uz tiem atbildēt.

Dalība pārgājienā ir bezmaksas, taču, lai rezervētu savu vietu šajā pārgājienā, lūdzu aizpildiet īsu anketu šeit: https://forms.gle/Xd68Bs3Pk6v9iaJh7

Pārgājiens tiek organizēts kā daļa no projekta Nr. 1-08/87/2022 ‘’Cik maksā daba?’’. Projekts tiek finansēts no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.